Dzisiaj jest wtorek, 19 marca 2019 r., 78 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Uczniowie z 'Zielonego' z wizytą w Pałacu Prezydenckim
Dodał: MaG, 30-10-2017 07:30, odsłon: 17401
fot.ZSP
fot.ZSP

Dzięki uprzejmości uprzejmości p. Przemysława Maksyma, Specjalisty w Biurze Prasowym KPRP, uczniowie z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach mieli zaszczyt zwiedzić Pałac Prezydencki w Warszawie.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Przemysław Maksym przedstawił młodzieży z drugiej i trzeciej klasy fototechnika z innowacją dziennikarską zarówno historię, jak i teraźniejszość Pałacu Prezydenckiego. Zwiedzanie rozpoczęto od lewego skrzydła Pałacu, gdzie na parterze można obejrzeć oryginalny stół, przy którym w 1989 w Sali Kolumnowej odbywały się obrady plenarne Okrągłego Stołu. Foto-Dziennikarze  podziwiali przepiękną Salę Kolumnową, Ogród Zimowy, a także Kaplicę Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. To w niej  modlili się Jan Paweł II i Benedykt XVI.

- Moim zdaniem zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego to znakomity pomysł. Pan Przemek świetnie, rzeczowo opowiada. Jest przemiłym, mądrym człowiekiem. Przywitał nas słowami: Witam moich młodszych kolegów! – wspomina Natalia Noga z klasy 2ft.

Uczniowie zatrzymali się w Sali Białej, aby przyjrzeć się miejscu, w którym Prezydent przyjmuje dostojników obcych państw składających wizyty w Polsce. W grudniu 2015 r. sali tej nadano imię Lecha Kaczyńskiego. Duże wrażenie zrobiła na uczniach Sala Rokoko . To w niej na zakończenie rozmów prowadzonych w Sali Białej oczekują małżonki głów państw.

Pan Maksym przybliżył młodym dziennikarzom z Zielonego pracę prezydenckiego Biura Prasowego. Zgodził się również na krótką konferencję prasową, a także przyjął zaproszenie do Zespołu Szkół w Pionkach. Wizyta w Pałacu Prezydenckim to cenne doświadczenie dla uczniów realizujących program nauczania języka polskiego z innowacją dziennikarską.

 

Wycieczka obejmowała również zwiedzanie Warszawy. Uczniowie poznawali historię zabytków naszej stolicy, m.in. Zamku Królewskiego, Archikatedry św. Jana Chrzciciela, Barbakanu, Pomnika Małego Powstańca, Grobu Nieznanego Żołnierza.- W czasie wycieczki pogoda nas nie rozpieszczała. Było zimno i padało. Ale czyż Warszawa nie jest najpiękniejsza w deszczu? – dodaje Julka Krajewska z klasy 3ft.
    
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook