Dzisiaj jest wtorek, 19 marca 2019 r., 78 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[ZDJĘCIA] Strażacki obóz na Mazurach uczniów Zielonego
Dodał: JaW, 23-06-2017 21:25, odsłon: 14497
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Wiedzę w Zespole Szkół im. Śniadeckiego zdobywa się nie tylko na lekcjach. Znacznie ważniejsze jest praktyczne doświadczenie. Doskonale wiedzą o tym uczniowie z innowacyjnej klasy pierwszej w zawodzie technik informatyk z pożarnictwem, którzy od 19 czerwca przebywają na obozie szkolno-treningowym w Kręsku na Mazurach.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Bazą dla młodych strażaków z Zielonego oraz ich kolegów i koleżanek ze szkół w Sochaczewie i Górze Kalwarii jest Ośrodek Szkoleniowy Państwowej Straży Pożarnej. Każdy dzień wypełniony jest ciekawymi zajęciami, ćwiczeniami, wykładami, ale jest też czas na zwiedzanie i chwilę odprężenia.

 

Uczniowie Śniadeckiego mieli już okazję poznać typy gaśnic oraz zasady korzystania z nich. Przeprowadzono również ćwiczenia bojowe. Młodzi strażacy z Zielonego sprawdzali swoje umiejętności i rozwijali węże gaśnicze oraz gasili kontrolowane pożary. Najistotniejsze jest to, że podczas szkoleń łączono teorię z praktyką.

 

Zajęcia prowadził aspirant Tomasz Babula z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 w Warszawie oraz Kinga Sikora i Julita Wdowska z Ośrodka Szkolenia w Pionkach. A poczynaniom przyszłych strażaków przyglądali się: młodszy brygadier Paweł Fliszkiewicz - Naczelnik Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Pionkach, młodszy brygadier Robert Sałek - zastępca Naczelnika Ośrodka Szkolenia w Pionkach KW PSP w Warszawie oraz kpt. Radosław Kozicki - zastępca Naczelnika Wydziału Organizacji i Nadzoru KW PSP w Warszawie.

 

 

Podczas obozu jest czas na ćwiczenia praktyczne...

 

Trzeciego dnia trwania obozu młodzież wysłuchała wykładu aspiranta Tomasza Babuli poświęconego zasadom obowiązującym w pracy strażaków. Uczniowie musieli wykorzystać pozyskaną wiedzę w działaniu. Jednym z zadań były poszukiwania prowadzone w zadymionych pomieszczeniach z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego.

 

Po zajęciach uczestnicy obozu podziwiali piękne mazurskie krajobrazy, grali w piłkę nożną i siatkową, bawili się na dyskotekach, zwiedzili zamek w Malborku - siedzibę komtura i wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego oraz władz Prus Zakonnych, usytuowany na prawym brzegu Nogatu.

 

 

...uczniowie Zielonego biorą również udział w wykładach,...

 

Warto podkreślić, że program szkolenia obejmował zagadnienia, których nie da się zrealizować w czasie zajęć lekcyjnych w szkole. Młodzież zdobyła cenną wiedzę i umiejętności. Ponadto informatycy z Zielonego zawarli nowe znajomości z rówieśnikami ze szkół z województwa mazowieckiego, które być może przerodzą się w prawdziwe przyjaźnie.

 

 

...ale znajdzie się też chwila na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Mazur.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook