Dzisiaj jest środa, 30 września 2020 r., 274 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[FOTORELACJA] XIV Memoriał Andrzeja "Dzidka" Grosiaka. Sportowa rywalizacja najmłodszych
Dodał: DL, 12-08-2019 14:23, odsłon: 2039
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

W sobotę 10 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 4 w Pionkach odbył się Memoriał Andrzeja "Dzidka" Grosiaka. To już czternasta edycja piłkarskiej imprezy poświęcona pamięci czołowego napastnika KS Proch lat 70-tych. Rywalizowali ze sobą zawodnicy z kategorii wiekowej rocznik 2009 i młodsi. Zwycięski puchar trafił w ręce zespołu Puławiaka Puławy.

Pionkowski klub cyklicznie organizuje imprezę, aby upamiętnić  postać czołowego piłkarza Klubu Sportowego Proch lat ‘70. Grosiak razem z drużyną "biało-zielonych" w sezonie 1972/73 został mistrzem okręgu kieleckiego po pasjonującej rywalizacji z Naprzodem Jędrzejów. Dla rodziny, przyjaciół i kolegów z boiska bardziej znany i pamiętany jako "Dzidek". Zmarł w 1988 roku.

 

W sobotę sześć drużyn orlików U-11 (rocznik 2009 i młodsi) rywalizowało o nagrody, medale i puchary. Organizatorem Memoriału był Klub Sportowy Proch Pionki. Sponsorami nagród byli: Urząd Marszałkowski w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Radomiu i Urząd Miasta Pionki. Oprócz sportowej, zaciekłej rywalizacji istotnym aspektem turnieju było upamiętnienie Andrzeja "Dzidka" Grosiaka – czołowego napastnika i jednego z najskuteczniejszych piłkarzy Prochu w latach 70-tych. Bramek, popisów snajperskich, a także wspaniałych interwencji bramkarskich było co nie miara.

 


 Sobotni memoriał był  pokazem niebywałych umiejętności strzeleckich młodych zawodników.

 

Rozgrywki toczyły się na zasadzie "każdy z każdym" na dwóch boiskach w wymiarze 1x15 minut. Swój oficjalny debiut w barwach KS Proch zaliczyła drużyna trenera Krzysztofa Bandyka, która w tym sezonie trafiła do klubu na zasadach współpracy z UKS Champion Pionki. Ponadto na memoriale zagrały: Powała Taczów, KS Warka, AS Radomiak, Puławiak Puławy i Broń Radom. Pierwszy rozpoczął się o godzinie 10:00. Po zakończonej pierwszej fazie rozgrywek została sporządzona tabela i drużyny z miejsc 1-2 spotkały się ze sobą w finale, który poprzedzony był odpowiednio meczami o 5 i o 3. miejsce.

 

Turniej zainaugurowały mecze Prochu Pionki z Powałą Taczów oraz AS Radomiaka, który mierzył się z drużyną KS Warka. Dla Prochu mecz skończył się niesatysfakcjonującym wynikiem 1:3. W meczu Radomiaka z Powałą był remis. Kolejne mecze to prawdziwe popisy młodych snajperów. W spotkaniu Broni Radom z AS Radomiakiem padło, aż dziesięć goli. Wszystkie strzelili jednak zawodnicy Broni, którzy bardzo dobrze wypadli w całym sobotnim turnieju. W późniejszych meczach drużyna Prochu wygrała, aż 9:0 z Radomiakiem, a w meczu o 5 miejsce z tą samą drużyną powtórzyli bardzo dobry wynik, wygrywając 8-1.  Drużyna Broni była zwycięzcą fazy grupowej, a Puławiak Puławy i KS Warka zajęły kolejno 2 i 3 miejsce.

  

 Konkurs rzutów karnych przesądził o wygranej KS Warki, która finalnie zajęła 3. miejsce.

 

Wielkie emocje czekały wszystkich widzów w meczach o 3 i o 1 miejsce. W spotkaniu o 3 miejsce zmierzyły się ze sobą drużyny KS Warka – Powała Taczów. Spotkanie to było niezwykle emocjonujące i rozstrzygnęło się dopiero w rzutach karnych. Piłkarze KS Warka wykorzystali dwa karne i dzięki dwóm wspaniałym interwencjom swojego bramkarza wygrali z drużyną z Taczowa.

 

Mianem prawdziwego sportowego widowiska można z całą pewnością określić mecz o 1 miejsce w Memoriale Andrzeja "Dzidka" Grosiaka. W finale mierzyły się ze sobą dwie najmocniejsze drużyny sobotniego turnieju, Puławiak Puławy rywalizował z Bronią Radom. Mecz ten był niezwykle dramatyczny. Już po chwili zawodnicy Broni Radom wyszli na dwubramkowe prowadzenie i nic nie zwiastowało zmiany wyniku. Niezwykle zmotywowani zawodnicy Puławiaka razem z trenerem Bernardem Bojkiem dokonali rzeczy wielkiej. Odrobili straty, po czym pod koniec spotkania strzelili zwycięską bramkę, która zapewniła im pierwsze miejsce na podium.

 


 Drużyna Puławiaka Puławy prowadzona przez Bernarda Bojka zwyciężyła w sobotnim Memoriale Andrzeja "Dzidka" Grosiaka.

 

- Bardzo fajny turniej organizowany przez drużynę Prochu Pionki z okazji kolejnego memoriału. Wspaniale prezentuje się płyta boiska, gdzie do tego dzieciaki mają możliwość gry na takim obiekcie.  Za to dla organizatorów wielki plus. Drużyny były wyrównane, raz wygrywały, raz przegrywały. Najważniejsza była dobra zabawa, wspólne utrzymywanie kontaktów i przede wszystkim zachęcenie dzieci do uprawiania sportu. Jestem bardzo zadowolony, w każdej drużynie znaleźli się wartościowi zawodnicy, nieważne kto zajął, które miejsce.  Jest nam miło, że byliśmy zaproszeni. Rewanżujemy się tym samym, drużyna Prochu Pionki przyjedzie do nas na 25 memoriał Mieczysława Matyasa. Dziękuję za zaproszenie i super imprezę w atmosferze przyjaźni – mówił po zwycięskim meczu Bernard Bojek, trener Puławiaka Puławy.

 

Uroczyste zakończenie turnieju i rozdanie nagród odbyło się o godzinie 13:45. Oprócz pucharów i medali dla drużyn, poszczególnym zawodnikom zostały wręczone nagrody indywidualne turnieju. Nagrody te stanowiły kategorie takie jak zawodnik turnieju, król strzelców  oraz najlepszy bramkarz memoriału. Nagrody specjalne trafiły do dwóch dziewczyn, Wiktorii Kozłowskiej z Powały Taczów i Gabrieli Zbyszyńskiej z Prochu Pionki. Królem strzelców turnieju został Adrian Just z drużyny Broni Radom, zdobywając 12 bramek. Najlepszym bramkarze został Filip Sąpór z KS Warka. W zdobyciu nagrody z całą pewnością pomogły mu skuteczne interwencje w rzutach karnych, w meczu o 3 miejsce. Nagroda dla najlepszego zawodnika XIV Memoriału Andrzeja „Dzidka” Grosiaka trafiła do Jana Warchała z Puławiaka Puławy.

 


 Od prawej: Jan Warchał (najlepszy zawodnik memoriału - Puławiak Puławy), Filip Sąpór (bramkarz turnieju - KS Warka), Adrian Just (król strzelców - Broń Radom)

 

Klasyfikacja końcowa w Memoriale Andrzeja "Dzidka" Grosiaka prezentowała się następująco:

  1. Puławiak Puławy
  2. Broń Radom
  3. KS Warka
  4. Powała Tczów
  5. Proch Pionki
  6. AS Radomiak


 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Za dwa tygodnie w piątek, czyli 9 października odbędzie się sesja Rady Miasta Pi...
Fot. Wojtyła. Śledztwo - oficjalny zwiastun PL
Przedstawiamy kalendarz projekcji kina Mazowieckiego Centrum Sztuki Współ...
Fot. archiwum
Podczas 9. kolejki Tymex Klasy okręgowej grupy radomskiej GKS Królewscy J...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Szereg już wykonanych i aktualnie trwających prac remontowych na Osiedlu Chemicz...
W meczu 9 kolejki czwartej ligi Radomiak II Radom pokonał 2:1 Proch Pionki.
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach poinformowało, że z...
Fot. Czytelnicy
W poniedziałek, około godziny 15 doszło do ewakuacji budynku Publicznej Szkoły P...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - na zdjęciu Zbigniew Belowski, radny miasta i inicjator umiejscowienia rzeźb w Pionkach
Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, iż człowiek kultury jakim bez wątpienia je...
Fot. Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach
Środowiskowy Dom Samopomocy odwiedzili niezwykli goście. Do uczestników p...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Ulewny deszcz, trasa pełna błota i niespełna kilka stopni Celsjusza nie zniechęc...
Fot. Wizualizacja nowego pawilonu szpitala w Pionkach
Radni powiatu radomskiego podczas ostatniej sesji przyjęli uchwałę dotyczącą nad...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass oraz Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych
W dniach 26 i 27 września odbył się XI Marsz Szlakiem Bojowym 31 Pułku Strzelc&o...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Za nami kolejny już Festyn „Postaw na Rodzinę” w Pionkach. Organizat...
Fot. TK Bato
Szykuje się nowa inwestycja produkcyjna w Pionkach. Na terenie dawnego Pronitu, ...
Fot. Zielone Pionki
W dniu 18 września 2020 roku w siedzibie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej...
Fot. Piotr Czyż
Koncert odbędzie się 25 września, piątek, godz.20.00, w Mazowieckim Centrum Sztu...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Fot. Zdjęcie archiwalne. (Dorota Dróżdż z uczeniem) Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach
Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza ko...
Nie udało się sprawić niespodzianki i złapać choćby jeden punkt na ciężkim teren...
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
HALA PRODUKCYJNO- MAGAZYNOWA
HALA PRODUKCYJNO- MAGAZYNOWA
Hala produkcyjno- magazynowej z zapleczem socjalno – biurowym Powierzchnia produkcyjno – magazynowa - hali – 3672m2 Powierzchnia socjalno – biurowa – 432m2 Wysokość hali – 8m do płatwi dachowych. Hala posiada instalacja PPOŻ , instalacja wentylacyjn...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
75 m2 w Pionkach (odrębna własność) Księga Wieczysta bez obciążeń. Mieszkanie usytuowane jest na 3-im piętrze w budynku 4-o piętrowym, w środkowej jego części. Posiada 4 pokoje:ok.20, 13, 10 i 9 m 2, hall ok. 10m2, toaleta i łazienka oddzielne , balkon 5,5...
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
Działka budowlana położona w Pionkach przy ulicy Szkolnej. W planie zagospodarowania pod dom jednorodzinny. Powierzchnia działki 348 m2. Prąd, woda, kanalizacja, gaz w ulicy. Działka niezabudowana, obecnie ogródek z krzewami i drzewkami owocowymi.
PRACA SPAWACZ MAG 135 PIONKI
PRACA SPAWACZ MAG 135 PIONKI
CHRONOSS INDUSTRY SERVICE Sp. z o.o. w Pionkach zatrudni pracowników na stanowisku: Spawacz MAG 135 Wymagania: Umiejętność spawania metodą MAG 135 Doświadczenie zawodowe w spawaniu stali konstrukcyjnych Umiejętność posługiwania się warsztatowym...
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ WRAZ Z DOMEM I BUDYNKIEM GOSPODARCZYM
SPRZEDAM DZIAŁKĘ WRAZ Z DOMEM I BUDYNKIEM GOSPODARCZYM
Sprzedam działkę 806 m²na ul.Moniuszki w Pionkach. Działka uzbrojona: kanalizacja,woda i prąd.Na działce znajduje się dom drewniany 50m² oraz murowany budynek gospodarczy a także garaż metalowy. Działka położona w spokojnej okolicy w sąsiedztwie szkoły pod...
POSZUKUJĘ  OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
POSZUKUJĘ OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
Praca w turnusach 2-3 miesięcznych w Niemczech.Zarobki w zależności od stanu pacjenta do 1600 Euro/msc. netto. Wymagania: - Minimum komunikatywna znajomość języka niemieckiego - Doświadczenie w opiece   Nasza oferta Zapewnione : zakwaterowanie, ...
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
WYNAJMĘ GARAŻ
WYNAJMĘ GARAŻ
Wynajmę garaż murowany bez kanału powierzchnia ok 30m2
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook