Dzisiaj jest piątek, 17 stycznia 2020 r., 17 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Ciekawe rozmowy o lokalnej historii w Ogólniaku
Dodał: , 14-04-2016 10:26, odsłon: 2178

"Naszym obowiązkiem pamiętać" - to tytuł projektu, który przygotowały dwie uczennice LO im. Dąbrowskiej, Alicja Pawłowska i Natalia Świątek. Licealistki starają się o mandaty na XXII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dlatego 8 kwietnia w Ogólniaku odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasowe działania dziewczyn.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W tym roku uczniowie z całej Polski mają za zadanie propagować wiedzę o miejscach pamięci w swojej okolicy, które są ważne dla lokalnej i narodowej tożsamości. Alicja i Natalia zdecydowały się opowiedzieć historię pomnika Gloria Victis znajdującego się przy ulicy Zwoleńskiej.

 

W piątek 8 kwietnia uczennice LO zaprosiły swoich kolegów i koleżanki, nauczycieli oraz wyjątkowych gości na spotkanie będące podsumowaniem projektu. Na temat lokalnej historii rozmawiali burmistrz Pionek Romuald Zawodnik, dyrektor LO im. Dąbrowskiej Ewa Glegoła, nauczycielka religii w PG nr 2 Małgorzata Iwańska, koordynatorka projektu Joanna Pawłowska oraz licealiści i uczniowie gimnazjum.

 

Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć film Konrada Gałka "Myśmy żołnierze Armii Krajowej ziemi radomskiej". Następnie Ala i Natalia przedstawiły wyniki ankiet przeprowadzonych wśród stu osób. Omówiły wnioski z nich wynikające oraz zapoznały zebranych z planowanymi przez siebie kolejnymi działaniami.

 

 

Rozmowom o lokalnej historii towarzyszyły występy artystyczne.

 

Spotkaniu towarzyszył montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Ogólniaka. Patriotyczne pieśni zaśpiewały Paulina Tarnowska i Adrianna Wach z klasy III c oraz Aleksandra Warchoł z klasy II b. Wiersze recytowali Roksana Białek z klasy II c, Mikołaj Cybulski z klasy III c i Adrian Majewski z klasy I b. Na zakończenie części artystycznej wszyscy zebrani odśpiewali, zajmującą szczególne miejsce w sercach Polaków, "Rotę".

 

 

Wśród zaproszonych gości był burmistrz Pionek, Romuald Zawodnik.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook