Dzisiaj jest sobota, 19 października 2019 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[FOTORELACJA] Wyjątkowe pejzaże Teresy Węgorzewskiej Sikory w Galerii Hall
Dodał: MaG, 18-03-2019 09:25, odsłon: 2710
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Pejzaże i niezwykła paleta barw prac plastycznych. 15 marca w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż prac plastycznych Teresy Węgorzewskiej – Sikory.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury można było zobaczyć głównie pejzaże. Wystawa emanuje i urzeka niezwykła paletą barw. Ulubionymi technikami malarskimi Pani Teresy są olej, akwarela, akryl i ekolina.

 

Zaproszonych gości powitał dyrektor MOK Ryszard Dybińki, który zachęcał do oglądania tej wyjątkowej wystawy. Wśród gości, które zdecydowały skorzystały z zaproszenia na wernisaż była wiceurmistrz Pionek Kamila Kaczorowska, dyrektor Biblioteki Publicznej Marta Kwapisiewicz oraz artysty plastyka  Dariusz Stelmacha.   

 

- Malarstwo to jej pasja. Jest autorką kilkunastu wystaw. To jej pierwsza indywidualna wystawa. Jej ulubioną techniką jest malarstwo olejne, akrylowe, ekolina i akwarela – mówił podczas otwarcia Tomasz Wróblewski organizator wystawy  

 

 

Pani Teresa po raz pierwszy użyła techniki ekoliny, w której się zakochała. Swoje pierwsze kroki używając tej techniki stawiała jak sama mówi pod czujnym swojego mentora Dariusza Stelmacha.

 

- Bardzo dziękuję za możliwość zorganizowania tej wystawy. Witam wszystkich, którzy przyjechali, z mojej rodziny, koleżanki, z którymi się spotykamy. Już nie pamiętam kiedy tyle osób się zgromadziło z mojego powodu.  – powiedziała podczas otwarcia autorka prac Teresa Węgorzewska – Sikora

 

Pani Teresa Węgorzewska – Sikora jest absolwentką Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Malarstwo to jej hobby, które doszkala na wielu kursach malarstwa i rysunku dla dorosłych. Obecnie doskonali swoje umiejętności na Warsztatach Malarskich pod kierunkiem artysty plastyka Dariusza Stelmacha

 

 

 

 

 

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook