Dzisiaj jest środa, 13 grudnia 2017 r., 347 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Wiesław Warchoł i jego wyjątkowe zdjęcia w podróżniczym spotkaniu 'Na szlaku' w CAL
Dodał: JaW, 21-06-2017 14:35, odsłon: 12334
Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne

Centrum Aktywności Lokalnej zaprasza w piątek (23.06) o godzinie 17:00 na ostatnie przed wakacjami spotkanie podróżnicze z cyklu "Na szlaku". Gościem będzie artysta i fotografik Wiesław Warchoł, który pokaże zdjęcia i opowie o Międzynarodowym Festiwalu Żaglowców we francuskim mieście Brest.

Tak spotkanie zapowiada autor zdjęć

 

"Kolory i klimaty Międzynarodowego Festiwalu Żaglowców Francja – Brest 2012"

 

W tytule zawarta jest myśl, którą autor ukazuje w pokazie multimedialnym oraz opracowanym i wydanym katalogu.

 

Zobaczycie Państwo zdjęcia z kilku francuskich miast na północy Francji, które brały udział w festiwalu. Są to miasta z basenami portowymi, w których możemy podziwiać zacumowane, piękne jachty żaglowe. Detale portowe oraz ich zbliżenia pogłębiają piękność otaczających nas kolorów. Różnorodność wystawianych obrazów francuskich artystów, oraz wyroby rękodzielnicze ze szkła, drewna, porcelany tworzą niezapomniany klimat. Bazary z produktami morza przypominają nam, że jesteśmy w miastach położonych nad oceanem. Zobaczymy też obrazy z motywami pirackimi. Występy zespołów muzycznych z wielu państw świata umilały czas festiwalowy. Możemy obejrzeć pokazy Batalionu Morskiego z okresu napoleońskiego, jak również grupy osób w strojach regionalnych z różnych kantonów Francji. Zapach pieczonych kartofli i wędzonych świeżych ryb, przepijanych francuskim winem, zaostrzają nasze zmysły smakowe.

 

Wspomnę jeszcze o zwiedzanym opactwie Benedyktynów, Klasztor Saint Michel, zwanym również klasztorem na wodzie, czy też "cudem Zachodu". Skaliste wzgórze na którym leży, morze cyklicznie odcina od stałego lądu, w czasie dużych przypływów – obecnie 53 razy w roku.

 

Zwieńczeniem całego Festiwalu, który główną bazę miał w mieście Brest, jest parada jachtów żaglowych w całej krasie na Oceanie Atlantyckim.

 

Fotografie wykonane z odległości kilku kilometrów, z wysokich francuskich klifów robią również na autorze, ogromne wrażenie, którego nie zapomni do końca życia.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SZUKAMY RECEPCJONISTKI DO HOTELU IMPERIUM
SZUKAMY RECEPCJONISTKI DO HOTELU IMPERIUM
Szukamy recepcjonistki do Hotelu Imperium w Pionkach   Kontakt:508-127-608791-444-747
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
Przedszkole Kolorowe Pudełko w Pionkach PILNIE poszukuje nauczyciela do pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.   Wymagania: - wykształcenie pedagogika spec...
ODSTĄPIE NOWO URZADZONA KAWIARNIE
ODSTĄPIE NOWO URZADZONA KAWIARNIE
Odstąpię nowo urządzoną kawiarnię, zlokalizowaną w Pionkach w galerii przy ulicy Radomskiej 2.   Więcej informacji pod numerem telefonu: 601-952-059
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook