Dzisiaj jest sobota, 19 października 2019 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Strażacy OSP z Jedlni podsumowali 2018 rok
Dodał: MaG, 19-02-2019 14:47, odsłon: 1948
fot.Grażyna Rojekt
fot.Grażyna Rojekt

W sobotę w jednostce Ochotniczej  Straży Pożarnej w Jedlni odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za rok 2018.  Otwarcia zebrania dokonał  prezes jednostki druh Tomasz Wróbel, który na wstępie przywitał wszystkich przybyłych gości na zebranie sprawozdawcze.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W zebraniu uczestniczyli: Wójt Gminy Pionki Pan Mirosław Ziółek, Przewodniczącego Rady Gminy w Pionkach Pan Dariusz Gonciarz, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Pionkach mł. bryg. Grzegorz Wikaliński, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego  ZOSP RP w Pionkach druh Tomasz Kęska, oraz wszyscy druhowie OSP Jedlnia.

Sprawozdanie z działalności jednostki za rok 2018 odczytał naczelnik, druh Andrzej Mróz,  który przedstawił w statystykach udział jednostki w działaniach ratowniczo-gaśniczych.  Druhowie OSP Jedlnia brali udział w 41 akcjach ratowniczo-gaśniczych ogółem, w tym było, siedem wyjazdów na dwa samochody ciężkie, 23 razy  strażacy wyjeżdżali do gaszenia pożarów, 18 razy do miejscowych zagrożeń w tym 9 wyjazdów poza teren gminy.

Sprawozdanie finansowe przedstawił skarbnik druh Andrzej Michalski, a sprawozdanie komisji rewizyjnej odczytał przewodniczący komisji rewizyjnej druh Józef Kiraga.

 

Kolejnym punktem zebrania było przedstawienie projektu planu działalności jednostki, który przedstawił druh Andrzej Wróbel oraz plan finansowy na rok 2018 przedstawiony przez druha Andrzeja Michalskiego.

 

W imieniu całej jednostki OSP Jedlnia druh prezes Tomasz Wróbel jeszcze raz złożył gorące podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do pozyskania przez OSP Jedlnia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN TGM 18. 340 o pojemności zbiornika na wodę 4600 litrów i 500 litrów środka pianotwórczego, za łączną kwotę prawie 850 000 złotych.

 Szczególne podziękowania kierowane były dla Pana Mirosława Ziółka Wójta Gminy Pionki, oraz całej Rady Gminy na czele z Panem Przewodniczącym Rady. Podziękować należy również  komendantowi miejsko-gminnemu w Pionkach, druhowi Andrzejowi Kapuście i Panu Łukaszowi Sikorze, za pomoc w przygotowywaniu i składaniu wniosków oraz przeprowadzeniu postępowania przetargowego.

 

Na wniosek przewodniczącego Komisji Rewizyjnej druha Józefa Kiragi zostało przeprowadzone głosowanie o udzielenie absolutorium zarządowi OSP w Jedlni. Druhowie jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem zarządowi absolutorium. Na zakończenie zebrania dwóm druhom naszej jednostki zostały wręczone dyplomy Strażak roku 2018.

Otrzymali je: druh Marcin Mróz, który brał udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych 26 razy i druh Kacper Guza, który brał udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych 25 razy. Jeszcze raz gorące gratulacje i podziękowania dla tych druhów.

 

Cały zarząd Jednostki OSP w Jedlni pragnie gorąco podziękować wszystkim uczestnikom zebrania sprawozdawczego za sprawny i rzeczowy przebieg zebrania. Gościom zaproszonym za przybycie oraz druhom naszej jednostki za udzielenie absolutorium.  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook