Dzisiaj jest czwartek, 20 września 2018 r., 263 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY

Podwyżki za wodę i ścieki. Dodatkowe pieniądze na promocję miasta. Już za tydzień 50. sesja Rady Miasta
Dodał: MaG, 10-10-2017 09:20, odsłon: 20170
fot.ilustracja
fot.ilustracja

Dwanaście uchwał ma być głosowanych podczas październikowej sesji Rady Miasta. Obrady odbędą się w przyszły wtorek (17.10) o godzinie 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

W porządku obrad  50. sesji Rady Miasta znalazło się dwanaście uchwał.


Radni zagłosują nad uchwaleniem opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek przy ulicy Radomskiej, części działek przy ul. Dr. Marii Garszwo oraz części działki przy ulicy Wspólnej. Proponowane zmiany pozwolą min. uruchomienie schroniska dla bezdomnych zwierząt, które swoją lokalizację znajdzie przy oczyszczalnie ścieków.


Na sesji staną dwie uchwały porządkowe związane z przekształceniem dotychczasowej sześcioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1,2 i 5 w ośmioletnią szkołę podstawową. Dwie kolejne uchwały dotyczyć będą przesunięć środków finansowych w wysokości 130 tys. złotych, które zostaną przeznaczone min. na wykonanie instrukcji pożarowej oraz wykonanie sieci internetowej w pawilonie sportowym i basenie miejskim, zakup chemii basenowej, wykonanie i instalacja kamer wizyjnych na terenie Ośrodka Staw Górny, zakup energii elektrycznej, gazu dla miejskich obiektów sportowych oraz bieżące przeglądy.


Radni zdecydują również o przeznaczeniu dodatkowych środków finansowych w wysokości 95 tys. złotych na realizacje planowanych zadań z zakresu promocji miasta obejmujących organizację Miejskich Obchodów Święta Niepodległości, organizację obchodów 10-lecia Obwołania Świętą Barbarę patronką Miasta Pionki, organizację Wigilii Miejskiej oraz przeznaczeniu dodatkowej kwoty 46 tys. złotych dla K.S. Proch.

NOWA TARYFA ZA WODĘ I ŚCIEKI
Pod głosowanie poddana zostanie również nowa taryfa za odprowadzanie ścieków opadowych i roztopowych ustalona przez spółkę miejską Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze. Taryfa ma obowiązywać od 1 grudnia 2017 do 30 listopada 2018. Do tej pory obowiązywała stawka 1 zł 92 gr netto z metra kwadratowego na rok. Obecnie stawki zostaną zróżnicowane w zależności od współczynnika spływu wód opadowych i roztopowych. Nowe stawki mają sfinansować wydatki na utrzymanie sieci i instalacji kanalizacji deszczowej, które na okres jednego roku szacuje się na 288 tysięcy złotych.


Na sesji przedstawiona zostanie również uchwała dotycząca nowych taryf i podwyżek opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków. PWKC proponuje zmiany cen za dostarczaną wodę (kwoty brutto) w pierwszej grupie 3,77 zł/m³, w grupie drugiej 3,96 zł/m³, w grupie trzeciej 3,86 zł/m³. Za odprowadzanie ścieków PWKC proponuje stawki w wysokości (kwoty brutto) grupie pierwszej 4,43 zł/m³, w grupie drugiej 7,33/m³, w grupie trzeciej 4,51/m³. Spółka miejska proponuje również zmianę w wysokości stawek opłaty abonamentowej (kwoty brutto) dla grup odbiorców pierwszej, drugiej i trzeciej w zakresie świadczenia usług dostarczania wody i odbioru ścieków w kwotach  4,99 zł miesięcznie oraz 10,65 zł płatne kwartalnie.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
W innym miejscu redaktor MaG jednoznacznie stwierdził, że pisanie o Prochu nie należy do priorytetów redakcji (w tej deklaracji jest jak dotąd konsekwentny i nieprzejednany, gdyż nie ukazał się żaden artykuł o ostatnich ośmiu !!! meczach miejscowej drużyny), dziwię się więc, że - chociaż o sprawach Pionek pisze bardzo mało - do tych priorytetów (jak podejrzewam) zaliczył pisanie o obradach Rady Miasta! Przecież to jest bez sensu, nikogo z mieszkańców i czytelników portalu to nie interesuje, więc skąd to zainteresowanie redakcji akurat tym zdarzeniem?
Podpowiadam, że mieszkańców Pionek nie interesują także takie sprawy i zjawiska, jak dziurawe drogi i chodniki, niezgrabione liście, nieskoszona trawa, brak koszy na śmieci, nadmierne wydatki na stadion i Staw Górny, nitroceluloza na Pronicie, przestarzała kanalizacja, problemy służby zdrowia, nieczynny basen i wiele innych miejscowych spraw. Bo mieszkańców Pionek i czytelników portalu o nazwie Pionki24 zdecydowanie bardziej interesują zdarzenia dziejące się w Radomiu, Kozienicach i okolicznych wsiach (zwłaszcza z innych gmin i powiatów) i o tym trzeba pisać!
Dla niekumatych -
10-10-2017, 18:55:08
+ 74
- 51
odpowiedz
Czy po to was wybrali mieszkaćy Pionek abyście im podnosili podatki i stawki usług komunalnych !? Czy nie dociera do was że to co robicie to jest DEBILIZM i że wkrótce będą wybory i was oplują !
10-10-2017, 19:05:56
+ 71
- 64
odpowiedz
VIP
Nawiązując do moich poprzednich wpisów (na tej stronie i na stronie ''Proch za burtą Pucharu Polski'') informujących, że - zgodnie ze słowami redaktora naczelnego portalu P24 - pisanie o Prochu nie należy do priorytetów redakcji, chciałbym pokazać jeszcze jeden przykład hipokryzji wykazywanej przez tę redakcję oraz ilustrującej, gdzie redakcja ma swoich czytelników.
Otóż na ruchomym niebieskim pasku na górze strony głównej portalu od zawsze ukazuje się taki oto tekst: /cyt./ ''Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Uważasz, że warto o tym napisać? Dzwoń 501-572-992 lub redakcja@pionki24.pl''. No i co? Ano gówno! Byłem na ostatnich meczach Prochu, uważam, że warto było o tym napisać, napisałem o tym do redakcji (wprawdzie nie mailem, ale w komentarzu - w każdym bądź razie forma pisemna została przeze mnie zachowana) a śmiesznie zachowująca się redakcja odpisała mi, że nie będzie o tych wydarzeniach (no, chyba że to nie są wydarzenia, a to już inna sprawa) pisać, bo to nie jest jej priorytetem!
Pytam się: to po co w takim razie zawraca czytelnikom dupę, prosi ich o aktywność i wskazywanie tematów do opisania? Hipokryzja, przerost formy nad treścią, nieudolność w ogarnięciu najważniejszych zdarzeń w mieście, no a przy okazji może nawet jeszcze coś o wiele gorszego i groźniejszego!
11-10-2017, 16:36:30
+ 58
- 53
odpowiedz
Bibek nie pisz do mnie, nie informuj, nie rób łaski. Zabłyśnij i pokaż, że jesteś lepszy. Załóż swój portal i tam umieszczaj swoje przemyślenia. Bądź i najlepszy - do pierwszej krytyki.
11-10-2017, 21:10:10
+ 26
- 72
odpowiedz
Bądź i najlepszy - do pierwszej krytyki""
Ten gosc ledwo minusy toleruje to po soldnej krytyce od kogos madrzejszego, a to moze byc calkiem przecietna osoba aby byc madrzejszym od niego, bedzie sidzial w ciemnym kacie zwiniety w klebek, pochlipujac z zalu ze nikt go nie docenia.
Tylko niech zamowi sobie serwis do wycierania nosa bo sie znowu upapla jak babi
11-10-2017, 22:37:29
+ 45
- 66
odpowiedz
VIP
Bibek, w kwestii niepisania o wynikach Prochu, polecam poczytać komentarze u konkurencji. Można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy o Twoim ulubionym redaktorze i generalnie portalu. Nie wiem ile w tym wszystkim prawdy a ile zwykłej ludzkiej zawiści, ale prawda leży pewnie gdzieś po środku.
Ja mimo wszystko uważam, że na odejściu JaW, serwis P24 jednak stracił. Przyznam Ci rację, że pisanie o tym co będzie działo się w Warce czy innym Przytyku, to nie jest jednak to, o co chodzi młodym dziewczynom.

Cóż, może red. JaW jednak skrobnie coś od czasu do czasu dla swoich wiernych czytelników. Tym bardziej, że ponoc teraz pracuje rzut beretem od siedziby redakcji.

Póki to nie nastąpi, ogłaszam przerwę techniczną i oddalam się stąd na bliżej nieokreślony czas.

Dodane obrazki:
12-10-2017, 08:46:26
+ 58
- 21
odpowiedz
VIP
Riposty nie czytam, ale po Twoich sugestiach chyba zacznę (a może się w ogóle tam przeniosę, bo redaktor MaG wykazuje istotne braki lojalności w stosunku do wiernych i aktywnych uczestników jego portalu?).
A jako że zawsze uznawałem Cię, WujuMarianie, za swojego mentora i guru, to po Twoim wpisie z pewnością głęboko rozważę zrobienie sobie podobnej, nieokreślonej w czasie, przerwy technicznej, bo, rzeczywiście, aktualna wersja portalu bardzo mi nie odpowiada.
Pozdrawiam serdecznie, dziękuję za już i proszę - o ile podejmiesz taką decyzję - o jeszcze więcej w przyszłości.
12-10-2017, 09:48:00
+ 52
- 50
odpowiedz
VIP
Mój wpis miał charakter ogólny, zawarte w nim było kilka pytań adresowanych do ogółu czytelników (sorry - do inteligentnych i obiektywnych czytelników) i wcale nie był on adresowany do ciebie, redaktorku, co łatwo sprawdzić czytając go po raz wtóry ze zrozumieniem (czego nie umiesz, ale może, przy odrobinie dobrej woli, się uda).
Ja mam co robić, więc nie będę zakładał swojego portalu. A gdybym jednak z jakichś powodów tak kiedyś zrobił, to na pewno byłby to portal o jasnym i czytelnym profilu i z normalnymi redaktorami (a nie nadętymi, niereformowalnymi bufonami) reagującymi błyskawicznie na wszystkie sygnały płynące od czytelników, za to na pewno nie z takimi, którzy z czytelnikami się kłócą i ich obrażają, tylko z nimi współpracują, od nich się uczą, z nimi rozmawiają i mają świadomość, że portalu nie tworzy się ''sobie a muzom'' a jego powodzenie i ocena zależą wyłącznie od odbiorców, których prawo do krytyki jest niezbywalne. Tak, tak, tego nie wiecie i dlatego tak wam słabo idzie, konstruktywną i uzasadnioną krytykę nazywacie trollowaniem, odbieracie ją personalnie i nawet nie próbujecie jej zrozumieć, nie umiecie przyznać się i natychmiast poprawiać oczywistych błędów, piszecie o pierdołach a nie ważnych sprawach lokalnych, formułujecie durne wnioski i upieracie się przy nich jak przysłowiowe osły itp. itd.
Cóż, jak ja wam nie otworzyłem oczu na aktualny stan portalu, to chyba już nikt nie podejmie się poważnej próby uświadomienia wam, gdzie tkwią błędy i co należy zrobić, żeby było lepiej. Wasz upór, samozadowolenie oraz brak otwartości i skromności nie wróżą nic dobrego na przyszłość.
12-10-2017, 10:34:27
+ 50
- 48
odpowiedz
VIP


Informacja dla czytelników portalu Pionki24:
Dzisiaj na Ripoście jakiś mój zapiekły antagonista z tego portalu (posługując się moim awatarem i nickiem) zamieścił następujący wpis:
"Dzień dobry, witam wszystkich użytkowników Riposty. W związku z żenującym poziomem portalu Pionki24 postanowiłem przenieść tu swoją aktywność i komentarze. Mam nadzieję, że spotkają się tu one z większą przychylnością i zrozumieniem. Zwalczam głupotę, ignorancję i umysłowe przeciętniactwo bezlitośnie i na każdym kroku. Dołączcie do mnie!".
Zareagowałem tak, że skierowałem do Redakcji Riposty następujący wpis (prośbę):
"Mam do Państwa Redakcji oraz do wszystkich tutejszych uczciwych i poważnych forumowiczów ogromną prośbę o pomoc w ustaleniu autora wpisu, jaki ukazał się 4 godziny temu, a którego treść oraz awatar sugerowałyby, jakobym to ja, czyli bibek udzielający się dotychczas wyłącznie na portalu Pionki24, był autorem tego wpisu. Oficjalnie oświadczam, że ten wpis nie jest mojego autorstwa, ktoś po chamsku podszył się pode mnie, postanowił na swój sposób zadrwić sobie zarówno z obowiązującego prawa, jak też z dobrych obyczajów i w ten sposób naraził mnie na utratę dobrego imienia i godności (kodeks karny) a do tego niecnego, godnego wyłącznie określenia "śmieć" czy "szmata", procederu wykorzystał Państwa portal.
Mam wprawdzie swoje podejrzenia, kto mógłby stać za tego typu manipulacją, ale zdecydowanie wolałbym mieć 100-procentową pewność, o którego z moich zajadłych przeciwników chodzi.
Jeśli ktoś z Państwa jest w stanie mi pomóc, proszę o informację tutaj lub kierując do mnie prywatną wiadomość po zalogowaniu się na portalu Pionki24.musimy wstrzymać
Zapewniam, że jeśli uda mi się ustalić dane autora przedmiotowego wpisu, uczynię wszystko, żeby za swój czyn poniósł odpowiednio wysoką i odczuwalną karę.
A z ostatecznymi przenosinami na stałe na Państwa portal jeszcze się musimy wstrzymać, gdyż wprawdzie zasugerowałem w jednym ze swoich wpisów na P24 taką ewentualność, ale decyzji w żadnym razie nie podjąłem.
Pozdrawiam."
Chcę, żeby rozumni czytelnicy portalu Pionki24 dowiedzieli się o tym zdarzeniu i, o ile potrafią, pomogli mi w ustaleniu danych nadawcy tego obraźliwego dla mnie wpisu na Ripoście. Z góry serdecznie dziękuję.
12-10-2017, 15:08:12
+ 55
- 52
odpowiedz
Ja to myślę, że to może być redaktor MaG. Ostatnio macie na pieńku.
13-10-2017, 07:33:35
+ 37
- 57
odpowiedz
VIP
Ludzie mogą różnić się w poglądach i ocenach różnych zjawisk i zdarzeń, ale to w żadnym wypadku nie upoważnia nikogo do popełniania przestępstw polegających na wykorzystywaniu wizerunku oraz dobrego imienia innych osób do głoszenia nieprawdziwych, szkodliwych a nawet zabronionych treści. Takich przestępców trzeba bezwzględnie ścigać i karać, gdyż w swoich chorych zapędach mogą posunąć się do o wiele groźniejszych działań o znacznie poważniejszych skutkach.
Osobiście uważam, że MaG, jaki jest, taki jest, to jednak nie posunąłby się do takich zachowań. Wtedy byłby ostatecznie przegrany, musiałby zwijać portal a sam z pokulonym ogonem, objęty infamią, musiałby wąchać smród powstały wokół siebie w miejscu bardzo daleko odległym od Pionek. To raczej zrobił ktoś inny, mam ku temu pewne uzasadnione podejrzenia, więc niech on raczej już teraz, w wiadomym celu, kupuje nową szczoteczkę do zębów oraz szybko bierze pożyczkę gotówkową lub kredyt. Bo zdecydowanie przegiął a ja mu nie odpuszczę (chyba, że sam się przyzna, odszczeka wszystko na wszelkich możliwych forach, wykarze skruchę i wymyśli dla siebie karę, której się dobrowolnie podda).
13-10-2017, 10:55:40
+ 49
- 44
odpowiedz
VIP
Mam nietypową prośbę do forumowiczów.
WujoMarian w swoim ostatnim wpisie zasugerował mi poczytanie na Ripoście komentarzy dotyczących kwestii niepisania o Prochu na Pionkach24 oraz ocen całego portalu P24 i poszczególnych redaktorów. Wujo mi nie podpowie, bo zrobił sobie przerwę techniczną, ja sam na Ripoście nie jestem, nie czytam i na dobrą sprawę nie wiem, jak się po niej poruszać, a chciałbym wiedzieć, pod jakimi artykułami redakcyjnymi komentarze, o których mowa, zostały zamieszczone. Proszę o parę tytułów tych artykułów.
13-10-2017, 11:09:51
+ 49
- 45
odpowiedz
Bibek, miałem nie zabierać głosu ale powiem krótko, że ci kibicuję i życze wytrwałości. Uzasadnienie napisaleś sam w pierwszym akapicie.
13-10-2017, 13:57:55
+ 22
- 67
odpowiedz
VIP
Bibku - gratuluję !
Jesteś pierwszym gościem, który wyrobił sobie markę !
A z markami jak to z markami... zaraz pojawiają się podróby... i to nie jest powód do zmartwień
Zaczeło się od Minusika, który by zaistnieć - musiał przypiąć Twój nick... a teraz to... zapewne to też wspomniany Minusik, he,he.
Nie złość się jednak na typa - jak na to nie spojrzeć daje nam trochę radości
Marka, brand - idziesz ostro !
Dodane obrazki:
13-10-2017, 14:32:38
+ 58
- 30
odpowiedz
VIP
Informacja dla czytelników portalu Pionki24:
Sprawę wykorzystania mojego awatara i nicku z portalu P24 do opublikowania na Ripoście wpisu, którego pełną treść przytoczyłem wyżej (w moim wpisie z 12 października z godz 15:08:12) zgłosiłem na policji. Co ona z nią zrobi, jakie czynności podejmie (lub ewentualnie nie podejmie) i jak się ta sprawa zakończy - obecnie nie zależy już ode mnie. Ja, zgodnie z daną publicznie obietnicą, zrobiłem wszystko, co było w mojej mocy, aby bronić swojego dobrego imienia, godności i wizerunku.
Nie wiem, czy w wyniku moich działań, czy z jakiegoś innego powodu, ale przedmiotowy (rzekomo mój) wpis z komentarzy Riposty zniknął!!!! Ktoś go usunął - pytanie: kto? Redakcja Riposty, czy sam sprawca? Sprawę wyjaśniam. Jedno jest jednak pewne: każdy ma prawo do krytyki, także beznadziejnie głupiej, do hejtowania i innych debilnych ocen, ale nie ma prawa - w każdym bądź razie w stosunku do mnie! - posuwać się do zachowań zagrożonych karami przewidzianymi w Kodeksie karnym, bo ja, przykro mi, w tych kwestiach nie mam poczucia humoru i wyrozumiałości!
P.S. Forumowiczom wspierającym mnie w moich działaniach serdecznie dziękuję, natomiast debilnym minusowiczom (których jest więcej, co łatwo sprawdzić porównując oceny pod poszczególnymi komentarzami) współczuję swoistego rozumienia rzeczywistości i uczucia empatii.
14-10-2017, 11:04:03
+ 51
- 38
odpowiedz
W tym mieści nigdy ne będzie dobrze do puki w radzie miasta zasiada zomo
15-10-2017, 20:48:50
+ 39
- 34
odpowiedz
VIP
Jestem młodym forumowiczem i nie bardzo wiem co to jest zomo... rozwiń proszę skrót bo DOPÓKI tego nie zrobisz będę niespokojny
16-10-2017, 12:54:10
+ 37
- 20
odpowiedz
VIP
Bibku - polityczną siłą zwierzchnią nad policją jest niejaki Mariusz z łopatką do kociej kuwety, nie obiecuj sobie za wiele...
16-10-2017, 12:57:28
+ 36
- 20
odpowiedz
VIP
Sprawa jest już poza mną - należy już do tych, którzy powinni się nią zajmować. A co zrobią lub nie zrobią - zobaczymy.
Przypominam, że nadal aktualna jest także moja prośba do czytelników o konkretną pomoc (nie o sugestie, kto mógłby być sprawcą, tylko o fakty).
16-10-2017, 18:50:56
+ 38
- 35
odpowiedz
VIP
Dobrze, że redakcja jest konsekwentna - nie pisze o meczach Prochu (bo to nie jest dla niej priorytet), więc nie pisze też o sesji Rady Miasta, która obraduje już od dwóch godzin (bo przecież przekształcenie MZUK to także żaden godny uwagi fakt). Brawo. Tak trzymać!
Ech, dawniej to były relacje! Nawet bezpośrednie, minuta po minucie (tekstowo) a często i na bieżąco przy użyciu kamery. Łezka w oku się zakręciła.
17-10-2017, 16:16:31
+ 36
- 34
odpowiedz
VIP
To była w ogóle ta sesja RM?
17-10-2017, 21:46:51
+ 36
- 31
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook