Dzisiaj jest środa, 13 grudnia 2017 r., 347 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
MyCener
Kilka lat remontowany i wciąż z usterkami. Budynek CAL wymaga ciągłych napraw
Dodał: MaG, 29-09-2017 14:41, odsłon: 17825
fot.CAL
fot.CAL

Grzyb, zaciekające ściany, sypiąca się elewacja i powtarzające się zalewanie pomieszczeń w piwnicach. Wyremontowany za prawie 6,5 miliona złotych budynek dawnego Kasyna Urzędniczego przy ulicy Zakładowej ponownie zaczyna się sypać.

Remont wybudowanego w latach '30 Kasyna Urzędniczego i otwarcie w tym miejscu Centrum Aktywności Lokalnej w 2013 roku, to jedna z tych inwestycji, która cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców Pionek. To również budynek, który wymaga stałego nadzoru i remontów. Zalewane piwnice, przeciekający dach, grzyb i odpadająca elewacja to problem, z którym na co dzień mierzą się pracownicy CAL. Z problemami natury finansowej zapewne wkrótce będą musieli się zmierzyć pionkowscy radni, którzy będą musieli przeznaczając dodatkowe środki finansowe na jego remonty.


O problemach występujących w budynku przy ulicy Zakładowej mówił burmistrz Romuald Zawodnik podczas czwartkowej 49 sesji Rady Miasta. Informował radnych o zbliżających się wydatkach na remonty i naprawy w budynku CALu. Koszty związane z ich przeprowadzeniem nie są jednak znane.


Na prośbę naszej redakcji Centrum Aktywności Lokalnej udostępniło zdjęcia na których widać w jakim stanie jest budynek dawnego kasyna. Zdjęcia przedstawiają zalane ściany, uszkodzoną elewację czy zamontowane pompy w piwnicach, które włączają się automatycznie. Część z tych usterek została już usunięta, na kolejne będą potrzebne dodatkowe fundusze. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
W podobnym stanie w 2009 roku pan burmistrz Janeczek zastał Kasyno po dwuletnim remoncie przez swojego poprzedika. Doprowadzono budynek do normalności i dokończono remont. W pełnej krasie i idealnym stanie pan Janeczek pozostawil ten obiekt na koniec 2014 roku. Wystarczyło dwa i pół roku i obraz jest tragiczny. Podobny stan jak w 2009 roku.
29-09-2017, 15:29:39
+ 54
- 48
odpowiedz
Nowicjusz
co jak co, ale skoro jest tyle wody to łatwo można było wykryć gdzie cieknie i zacząć działać wcześniej, jakieś "worki z piachem" skoro był strumień, a nie doprowadzać do stanu 10-15cm wody w piwnicy.
29-09-2017, 22:27:02
+ 27
- 35
odpowiedz
Czytałem Pana list Panie Stasiu, muszę Panu powiedzieć że w 30% odpowiada Pan za wynik ostatnich wyborów na stanowisko Burmistrza i chwała Panu za to. Tak niech Pan trzyma Panie Stasiu będą oszczędności bez drugiej tury wyborów przyszłym roku
02-10-2017, 20:10:35
+ 34
- 7
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SZUKAMY RECEPCJONISTKI DO HOTELU IMPERIUM
SZUKAMY RECEPCJONISTKI DO HOTELU IMPERIUM
Szukamy recepcjonistki do Hotelu Imperium w Pionkach   Kontakt:508-127-608791-444-747
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
Przedszkole Kolorowe Pudełko w Pionkach PILNIE poszukuje nauczyciela do pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.   Wymagania: - wykształcenie pedagogika spec...
ODSTĄPIE NOWO URZADZONA KAWIARNIE
ODSTĄPIE NOWO URZADZONA KAWIARNIE
Odstąpię nowo urządzoną kawiarnię, zlokalizowaną w Pionkach w galerii przy ulicy Radomskiej 2.   Więcej informacji pod numerem telefonu: 601-952-059
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook