Dzisiaj jest czwartek, 13 sierpnia 2020 r., 226 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Jest decyzja w sprawie działki przy ulicy Wspólnej. Burmistrz odpowiedział na petycję
Dodał: MaG, 30-07-2019 07:40, odsłon: 3977
fot.archiwum
fot.archiwum

Stwarzanie warunków dla rozwoju przedsiębiorstw, wprowadzanie zainteresowanych w błąd, zły stan sanitarny oraz zalegające śmieci i odpady pozostawione przez mieszkańców. Burmistrz zdecydował o podtrzymaniu decyzji o sprzedaży działki przy ulicy Wspólnej.

Robert Kowalczyk odpowiedział mieszkańcom Pionek i okolic na petycję złożoną w 5 maja w sprawie sprzedaży działki znajdującej się przy ulicy Wspólnej. Burmistrz poinformował również, że zgodnie z literą prawa do jego zadań należy m.in. gospodarowanie mieniem komunalnym.

 

- To dzięki racjonalnemu gospodarowaniu mieniem, samorząd gminny może się rozwijać pozyskując inwestorów. Przedmiotowy teren od lat zaniedbany, w złym stanie sanitarnym i biologicznym jest miejscem stojących wód opadowych, a także zalegania śmieci i innych odpadów pozostawianych przez mieszkańców Pionek i okolic. – czytamy w odpowiedzi na petycję

 

W dalszej części odpowiedzi czytamy również, że teren, o którym mowa znajduje się w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej, a zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego powinien zostać zagospodarowany jako teren przemysłowy, rzemieślniczy oraz usług komercyjnych. - O to m.in. starali się poprzedni włodarze miasta Pionki oraz radni wybierani w wolnych i demokratycznych wyborach. – dodaje burmistrz

 

Treść odpowiedzi na petycję została opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej. Poniżej prezentujemy jej  treść.

 

Szanując złożone przez wielu mieszkańców Pionek podpisy, pod stanowiskiem dotyczącym wyłączenia ze sprzedaży działki nr 1461/217 bardzo wnikliwie pochyliłem się nad argumentacją przedstawioną w petycji. Przeprowadziłem wiele rozmów zarówno z osobami, które podpisały petycję jak też z osobami, które odmówiły jej podpisania.

 

Jak wynika z relacji mieszkańców, podpisy zbierały osoby związane politycznie z moją konkurentką na stanowisko burmistrza Miasta Pionki oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą w zakresie budownictwa, w tym w tej części miasta, strasząc mieszkańców przede wszystkim uciążliwością przejeżdżających samochodów wielkogabarytowych, a także niebezpieczeństwem związanym z zakładem przemysłu chemicznego zlokalizowanym na tym terenie.

 

Taka argumentacja jest nieprawdziwa, a wręcz wprowadza mieszkańców w błąd, gdyż samochody wielkogabarytowe nie mogą poruszać się po drogach gminnych zlokalizowanych przy ul. Polnej, a zakład produkcji chemicznej, który zlokalizowany jest od 10 lat przy ul. Wspólnej jest cenionym pracodawcą na pionkowskim rynku.

 

Warto w tym miejscu również zaznaczyć, że problematyczna działka znajduje się w uchwale budżetowej na 2019r. jako nieruchomość przeznaczona do sprzedaży w przetargu nieograniczonym, do którego mogą przystąpić wszyscy bez ograniczeń.

 

Rozpatrując Państwa petycję starałem się rozważyć wszystkie „za" i „przeciw" i postanowiłem podtrzymać swoją decyzję o sprzedaży przedmiotowej nieruchomości, gdyż zadaniem burmistrza jest przede wszystkim rozwijanie miasta poprzez stwarzanie warunków dla rozwoju przedsiębiorstw, a co za tym idzie nowych miejsc pracy.

 

Siłą każdego samorządu są jego mieszkańcy i przedsiębiorcy. Naszemu miastu w ciągu ostatnich 20 lat ubywało zarówno jednych jak i drugich, dlatego najwyższy czas rozpocząć odwracanie tych tendencji.

Burmistrz Robert Kowalczyk

 

Źródło: BIP

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Super decyzja! Miasto poprzez takie działania pokazuję, że wspolpracuje z przedsiebiorstwami. Takie decyzje moga tylko zachecic do inwestowania w Pionkach, co przelozy sie na wplywy do budzetu. Radna Grzywacz ukazala wylacznie, ze uniemozliwoanie sprzedazy dzialki bylo w jej prywatnym interesie.
30-07-2019, 14:47:00
+ 40
- 68
odpowiedz
Należy robić wszystko mądrze .Ażeby nie było tak jak w tym powiedzeniu że " mądry Polak po szkodzie ".
30-07-2019, 16:21:50
+ 42
- 22
odpowiedz
W 100% zgadzam się z wpisem Michała. Decyzja Pana Burmistrz bardzo trafna. Rozwój Pionek winien być proritetem dla wszystkich mieszkńców Pionek, a tym bardziej dla Radnych.
Panie Burmistrzu więcej takich smiałych decyzji, a oponęci przekonają się , że decyzje podejmowane prez Pana są słuszne.
30-07-2019, 17:11:43
+ 39
- 69
odpowiedz
Jak zwykle słuszna i mądra decyzja poprzedniego burmistrza Pana Zwodnika i części poprzedniej rady. Teren nieużytków, częściowo został przekształcony w strefę ekonomiczną, aby zakład mógł wybudować magazyny i dać pracę ludziom z miasta. Pozostała tylko kwestia sfinalizowania sprawy i sprzedaży działki. Obecny burmistrz podtrzymał decyzję poprzednika, ale radni obecnej kadencji mieli odmienne zdania. Jeśli działka zostanie sprzedana, to znaczy, że opowie się za tym większości rady i ktoś z opozycji będzie musiał być usilnie przekonywany lub zdecydowanie bardziej pewne dostanie nagrodę. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Ciekawe kto i za co?
31-07-2019, 07:44:35
+ 20
- 77
odpowiedz
Czytam te wypociny burmistrza i śmiać mi się chce. Z gęby tył ciała zrobił i jeszcze coś usiłuje wmówić. Takie głupoty to może wciskać ciemniakom a nie ludziom inteligentnym. Z okolic zakładu wszyscy oprócz 1 rodziny podpisali petycję. To przede wszystkim ich ta decyzja dotknie. Pod nos się wtyka chemiczne sklady i udaje że dla ich dobra. Podpisy zbierali mieszkańcy nie dla dobra p.Grzywacz, tylko dla swojego bezpieczeństwa. Nie ma to nic wspólnego z wyborami i polityką. Ale burmistrz ma to w głębokim poważaniu. Ma interes w tym aby sprzedać widocznie. Zobaczymy ile na tym miasto zarobi. Czy wybuduje drogę, czy poniesie inne koszty z tą sprzedażą związane. Będziemy patrzeć i sprawdzimy jaki jest prawdziwy zysk miasta. Na szczęście są takie czasy, odpowiednie instytucje, które są ponad burmistrzem. A te sztuczne poklaski to są śmieszne tylko. Ciekawe co taki Michał czy Kuba za podliz dostanie? może lodzika?
06-08-2019, 23:21:52
+ 30
- 2
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, od 1 września uczniowie powr&...
Alameda 5 - październik 2019, Gdańsk. Foto - Maciej Karmiński (Jesień).
Kolejny koncert na tarasie Elektrowni w ramach Strefy Komfortu, odbędzie się 14 ...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W maju rozpoczęły się prace związane z modernizacją Placu Konstytucji 3 Maja w P...
W dniu 12 sierpnia Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie opublikowała wynik...
Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
Konkurs Wiedzy Historycznej „O szablę Starosty Radomskiego w 100 – l...
Fot. Pionki24/agencja Arpass
Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował wczoraj (11.08.2020) o decyzj...
Fot. materiały prasowe Arab Blues
Poniżej prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na dni od 14...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Znane są już wyniki tegorocznych matur, które ze względu na epidemię koro...
Najbliższa sobota - 15 sierpnia 2020 - będzie dniem bez handlu. Zamknięte będą w...
Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował o decyzji PPIS w Radomiu. Kąp...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Mieszkańcy osiedla Chemiczna wystąpili z petycją w sprawie budowy palcu zabaw na...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - wystawa w Kozienicach, 21 lipca 2020 rok.
W piątek 14 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się otwarcie wystawy &b...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Tłumy ludzi na „Polance” w Garbatce-Letnisku, to w te wakacje częsty...
Fot. Michał Molenda
Za nami już trzy turnieje Grand Prix Pionki 2020 w plażówce. W niedzielny...
fot.pixabay.com/ilustracja
Ze wglądów bezpieczeństwa i bez planowanego festynu. 23 sierpnia odbędzie...
Nie ma nowych pozytywnych wyników w czwartoligowym Prochu Pionki. Drużyna...
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Pionkowskie kąpielisko przeżywało w weekend prawdziwe oblężenie. Trudno się dziw...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W sobotę (8 sierpnia) w Pionkach, odbyła się konferencja prasowa zorganizow...
 Fot. Grażyna Rojek
Niedziela zapowiada się bardzo ciekawie, bo Królewscy Jedlnia na boisku w...
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass. Na zdjęciu od lewej: skarbnik miasta Beata Pietrus, wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski, burmistrz Pionek Robert Kowalczyk
W marcu tego roku informowaliśmy o otrzymaniu przez miasto Pionki dofinansowania...
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
ZATRUDNIMY 2 OSOBY NA STAŻ
ZATRUDNIMY 2 OSOBY NA STAŻ
ZATRUDNIMY NA STAŻ 2 OSOBY.PRACA NA STACJI DEMONTAŻU POJAZDÓW(POMOC PRZY ROZBIÓRCE SAMOCHODÓW). WYSTARCZY BYĆ ZAREJESTROWANYM W URZĘDZIE PRACY. OSOBY DO 30 ROKU ŻYCIA NA 12 M-CY, OSOBY POW. 30 ROKU ŻYCIA NA 6 M-CY. PO STAŻU ZATRUDNIMY STAŻYSTĘ NA CONAJMN...
PRACA DODATKOWA DLA MĘŻCZYZNY
PRACA DODATKOWA DLA MĘŻCZYZNY
Lekka praca dla mężczyzny przy rozładunku busa 3-4 razy w tygodniu. Więcej informacji pod numerem telefonu
DAM PRACE
DAM PRACE
zatrudnie pracownikow do prac remontowo wykonczeniowych
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
Oferujemy do wynajęcia lokal biurowy o powierzchni 72m2 znajdujący się w biurowcu "Przemysłowa 1" w Pionkach. Lokal składa się z trzech pomieszczeń użytkowych (15m2, 15m2 oraz 24m2), holu(poczekalni) oraz toalety ze schowkiem w zabudowie. Biuro znajduje ...
TANIO SPRZEDAM
TANIO SPRZEDAM
książki do klasy I Liceum, Technikum. Podręczniki w bardzo dobrym stanie. Wykaz znajdziesz tu: http://zielone.eu/images/2020-2021/podreczniki/1ft.pdf
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
Na sprzedaż działka o powierzchni 1976 m2, uzbrojona w sieć wodociągową i elektryczną. Nieruchomość centralnie przed wjazdem do parku przemysłowego Pronit, w pobliżu Lidla i szpitala. Działka uzbrojona w sieć energetyczną, c.o., wodociągową, kanaliza...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ REKREACYJNĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ REKREACYJNĄ
Sprzedam działkę rekreacyjną przy ul. Radomskiej. Działka 300 m2. Dzierzawa z PKP.
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
Na sprzedaż mieszkanie położone na parterze 2-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Ogrodowej w Pionkach. Budynek znajduje się w spokojnej i cichej okolicy bezpośrednio przy lesie. W pobliżu usytuowana jest szkoła, Lidl oraz rodzinne ogródki działkowe. ...
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
Na sprzedaż działka o powierzchni 7,0792 ha, w użytkowaniu wieczystym. Na działce znajdują się : -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 226m2 -budynek 1-kondyg...
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 20 HA
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 20 HA
Na sprzedaż działka o powierzchni 20 ha. Nieruchomość na terenie parku przemysłowego Pronit. Na terenie znajdują się zabudowania, które w przeszłości pełniły funkcje obiektów o charakterze produkcyjnym. Na nieruchomości posadowione są m.in. ...
SPRZEDAM GARAŻ
SPRZEDAM GARAŻ
Sprzedam garaż murowany na ul. Spokojnej przy skrzyżowaniu z Jodłową. Kanał, elektryka, księga wieczysta.
MAGAZYNIER
MAGAZYNIER
Grupa ABALONE POLAND ALBEDO HR - Agencja Pracy Tymczasowej - NR CERTYFIKATU 13443 dla swojego Klienta, poszukuje osób zainteresowanych pracą na stanowisku: MAGAZYNIER Miejsce pracy: Pionki Zakres zadań: • Rozładunek i załadunek palet na samochod...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ SIEDLISKOWO-ROLNĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ SIEDLISKOWO-ROLNĄ
Sprzedam działkę siedliskowo-rolną 3000m w gminie Garbatka-Letnisko, wjazd z drogi asfaltowej, media w granicy działki 40zł/m2, informacje tel. 668 862 843
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
Na sprzedaż nieruchomość o przeznaczeniu komercyjnym na hotel, spa, centrum szkoleniowo-konferencyjne, dom spokojnej starości w Pionkach Całkowita powierzchnia działek to 4,9 ha. Na działkach znajdują się dwa budynki, otoczone terenami leśnymi, każdy ...
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
Wynajmę mieszkanie w Pionkach, ul.Różana. Telefon kontaktowy: 606981710
SPRZEDAM MIESZKANIE W PIONKCH
SPRZEDAM MIESZKANIE W PIONKCH
ul. Mickiewicza, 4 piętro, bez balkonu, 27m2. Wymieniona instalacja gazowa, elektryczna, hydrauliczna,położona gładź. Nowe drzwi i okna.   Tel. 507 976 748
SPRZEDAM MIESZKANIE 46 M2
SPRZEDAM MIESZKANIE 46 M2
Na sprzedaż mieszkanie położone na 1 piętrze 2-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Ogrodowej w Pionkach. Budynek znajduje się w spokojnej i cichej okolicy bezpośrednio przy lesie. W pobliżu usytuowana jest szkoła, Lidl oraz rodzinne ogródki działkowe. W ...
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeżeli chcesz rozpocząc nowy rok szkolny bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie , cierpliwość i skutecznie wytłumaczę to czego nie rozumiesz, przygotuję do zbliżającej się matury, egzaminu ósm...
PRACA W PIONKACH
PRACA W PIONKACH
W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNYM ROZWOJEM POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW NA STANOWISKA:   - Pracownik Produkcji - Magazynier - Automatyk - Elektromechanik   Oczekiwania wobec kandydata: •Punktualność •Dokładność i niezawodność •P...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook