Dzisiaj jest poniedziałek, 06 lipca 2020 r., 188 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
[ZDJĘCIA] II Turniej Wiedzy Czytelniczej rozstrzygnięty
Dodał: MaG, 20-11-2019 12:02, odsłon: 2185
fot.BPP
fot.BPP

Cztery trzyosobowe drużyny rywalizowały w II Turnieju Wiedzy Czytelniczej. W trakcie turniejowych zmagań uczestnicy musieli wykazać się między innymi znajomością „Podróży za jeden uśmiech”, „Pałacu pod gruszą” ale i powieści J. K. Rowling „Harry Potter i kamień filozoficzny”. 

W finale II Turnieju Wiedzy Czytelniczej pytania ukryte były w balonikach. Dla uczestników przygotowano również scenki teatralne, ale także i tradycyjne formy, które losowano ze szklanej kuli.

 

Dziewiętnastego listopada w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się II Turniej Wiedzy Czytelniczej zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy współudziale oraz Miejskiego Ośrodka Kultury i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jak podkreśliła dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej głównym celem Turnieju jest rozbudzenie pasji czytelniczych, popularyzacja czytelnictwa a także wyrabianie umiejętności współdziałania i rywalizacji w grupie.

 

- W różny sposób Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach stara się zmotywować do czytania i korzystania z zasobów biblioteki. Organizując Turniej Wiedzy Czytelniczej pragniemy między innymi zachęcić młodych mieszkańców z Miasta Pionki i Gminy Pionki do spędzania wolnego czasu z książką – mówiła między innymi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach Marta Kwapisiewicz.

 

 

Turniej Wiedzy Czytelniczej to między innymi doskonała motywacja do czytania książek, rozwijanie kompetencji czytelniczych, popularyzacja twórczości literackiej wśród młodzieży, doskonalenie umiejętności wyszukiwania i selekcji informacji na określony temat, ale również propagowanie mody na czytanie, która na szczęście jak wykazali uczestnicy trwa i nie przemija.

 

Do rywalizacji w II Turnieju Wiedzy Czytelniczej zgłosiły się cztery trzyosobowe drużyny – jedna z terenu Miasta Pionki a trzy z terenu Gminy Pionki. Szkoły gminne reprezentowane były przez placówki oświatowe: Publiczna Szkoła Podstawowa z Czarnej - Katarzyna Pietrzyk, Elżbieta Wojtala, Aleksandra Wosztyl, Publiczna Szkoła Podstawowa z Jaroszek - Martyna Strojek, Julia Michałowska, Michał Farbiś, Publiczna Szkoła Podstawowa z Jedlni - Zuzanna Zasada, Patrycja Siczek, Julia Wrześniak. Jedyną miejską reprezentację wystawiła Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 - Gabriela Kęska, Zuzanna Cygan, Oliwia Dziedzic.

 

Turniej składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące wcześniej przeczytanych lektur. Wśród pozycji książkowych znalazły się między innymi takie publikacje jak: „Podróż za jeden uśmiech”, „Pokolenie Teresy”, „Harry Potter i kamień filozoficzny”, „Pałac pod gruszą”, czy „Tomek u źródeł Amazonki”. Każda z drużyn losowała numery poszczególnych pytań, które ukryte były w szklanej kuli. Uczestnicy odgadywali również nazwiska i imiona autora po przeczytaniu krótkiej wzmianki oraz odgadywali tytuł i autora po zaprezentowaniu scenki.

 

 

Poprawność odpowiedzi oceniana była przez jury w składzie: Agata Chmielewska Główny Specjalista do spraw imprez w Centrum Aktywności Lokalnej przewodnicząca jury, Grażyna Dąbkowska kierownik Filii w Pionkach Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu oraz Barbara Arak dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlni Letnisko.

Na półmetku turnieju pierwsze miejsce zajmowała drużyna reprezentująca Publiczną Szkołę Podstawową w Jedlni, która jako pierwsza zakwalifikowała się do finału. O drugiej miejsce premiujące udziałem w finałowych zmaganiach rywalizowały drużyny z PSP Jaroszki i PSP Czarna. Lepsi okazali się młodzi czytelnicy z Czarnej.

 

W finale II Turnieju Wiedzy Czytelniczej zmierzyła się więc drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej z Jedlni i drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej z Czarnej. Finałowe pytania ukryte były w balonikach. Decydującą rozgrywkę wygrała reprezentacja szkoły z Jedlni. Na drugim miejscu uplasowali się młodzi czytelnicy z Czarnej. Trzecie miejsce przypadło uczniom z Jaroszek a czwarte miejsce zajęła drużyna z pionkowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5.

 

 

W trakcie turnieju oglądali między innymi scenki rodzajowe, w których wystąpili: Marcin Alot - dyrektor Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Dariusz Pawłowicz - Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Ryszard Dybiński - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach oraz pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach: Agata Sotowska, Halina Ucińska Magdalena Chołuj, Ewa Gerlach, Małgorzata Mamnicka i Roman Fido. Głównym koordynatorem II Turnieju Wiedzy Czytelniczej była Magdalena Chołuj z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne i cenne nagrody ufundowane przez burmistrza Miasta Pionki oraz wójta Gminy Pionki a także pizzerię „Da Vinci”.

 

 

źródło: MBP


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Inicjatywa godna pochwały. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, zupełnego zaniku kultury słowa i tłumaczenia dysortografią swojego lenistwa i głupoty.
Dodane obrazki:
20-11-2019, 17:00:16
+ 9
- 5
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
QFG maly
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
PRACA W PIONKACH
PRACA W PIONKACH
W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNYM ROZWOJEM POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW NA STANOWISKA:   - Pracownik Produkcji - Magazynier - Automatyk - Elektromechanik   Oczekiwania wobec kandydata: •Punktualność •Dokładność i niezawodność •P...
SPRZEDAM  /  WYNAJMĘ
SPRZEDAM / WYNAJMĘ
Sprzedam dom Pionki ul. Kopernika - osiedle domów jednorodzinnych.Dom usytuowany jest na działce o powierzchni 1000 m z zagospodarowanym ogrodem. Powierzchnia użytkowa 142 m , oraz dwa zewnętrzne tarasy. Na parterze znajduje się pokój dzienny...
KAWALERKA DO WYNAJĘCIA
KAWALERKA DO WYNAJĘCIA
Mieszkanie do wynajęcia od 1 lipca szczegóły do omówienia telefonicznie
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook