Dzisiaj jest środa, 12 grudnia 2018 r., 346 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia,wideo) Szkoła z nowym blaskiem. Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w PSP 1
Dodał: MarBas, 13-10-2017 16:40, odsłon: 22949
fot.Mariusz Basaj/Agencja Arpass
fot.Mariusz Basaj/Agencja Arpass

Wręczenie nagród burmistrza i dyrektora, podziękowania, kwiaty, gratulacje czy wreszcie symboliczne oddanie budynku szkoły po kosztownej termomodernizacji. W piątek w budynku przy ul. Słowackiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stefana Żeromskiego uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Wideo tylko w Pionki24TV

Szkoła w trakcie wakacji przeszła gruntowny remont. Przede wszystkim przeprowadzono tam kosztowną termomodernizację, powstała nowa elewacja, zamontowano panele fotowoltaiczne, wymieniono ogrzewanie. Przemalowano pomieszczenia wewnątrz. To tylko część z ogromu prac, które kosztowały około 1,8 miliona złotych i możliwe były dzięki dotacji unijnej.

 

Właśnie od podziękowań za tę inwestycję rozpoczęto piątkowe uroczystości. Dyrekcja szkoły skierowała podziękowania w stronę burmistrza, jego zastępcy, urzędników, rady miejskiej, wykonawców i wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie osób.

 

Jako pierwsi głos zabrali gospodarze obiektu: dyrektor Andrzej Gałkowski i wicedyrektorzy Maria Łachmaniuk oraz Wiktor Siek. – Nasza szkoła przeszła ogromną metamorfozę. W ciągu dwóch miesięcy przeszliśmy lata świetlne jeśli chodzi o funkcjonowanie bazy oświatowej w mieście. Z budynku, który do tej pory nie rzucał się w oczy, był szary, doszliśmy do pięknego stanu. To zadbany, doinwestowany budynek, który jest chlubą naszej szkoły – mówił Siek.

 

Dzień życzeń i gratulacji

 

Tego dnia nie mogło zabraknąć wielu gorących słów. Z podziękowaniami i gratulacjami do nauczycieli zwrócił się m.in. burmistrz Romuald Zawodnik. Jak podkreślał, chciałby jeszcze doinwestować tę szkołę, np. poprzez wykonanie ogrodzenia czy kolejne szafki dla uczniów.

 

Burmistrz odniósł się także do miłej informacji na temat tego, że Wiktor Siek został doceniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i w poniedziałek otrzyma odznaczenie ministerialne. – To wyjątkowa sprawa. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz któryś z naszych nauczycieli został w ten sposób – podkreślał Zawodnik.

 

 W piątek wręczono także nauczycielom (nie tylko tej szkoły) nagrody burmistrza

oraz nagrody dyrektora dla nauczycieli PSP1.

 

W imieniu rodziców wszystkim nauczycielom dziękowała przewodnicząca

Rady Rodziców Dorota Sadurska. Natomiast słowa podziękowania w kierunku rodziców

na ręce przewodniczącej złożył burmistrz Zawodnik.

 

 Artystyczny szał

 

Uczniowie przygotowali dla grona nauczycielskiego i swoich kolegów ciekawą akademię, która swoim scenariuszem oparta była o największe przeboje polskiej i światowej muzyki. Usłyszeliśmy m.in. szlagiery z kultowego „Mamma Mia!”.

 

 Przy takim święcie nie mogło obyć się bez pysznego tortu, który wjechał na salę na sam koniec.Potem przyszła pora na jego degustację, kuluarowe rozmowy i zwiedzanie szkoły.

 


 

Już wkrótce zachęcamy do oglądania obszernego materiału wideo i galerii zdjęć.

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook