Dzisiaj jest sobota, 06 czerwca 2020 r., 158 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
REMAX Sp. z o.o.
[FOTORELACJA] Łowiecki piknik „Hubertus Radomski 2019”
Dodał: MaG, 01-10-2019 11:28, odsłon: 1874
fot.KŁ
fot.KŁ

Mimo początkowo niesprzyjającej aury, opadów deszczu, przyszedł czas na promienie słońca i otwarty piknik „Radomski Hubertus 2019”. Udział w imprezie wziął również udział poczet Koła Łowieckiego „Proch” z Pionek.

Święto myśliwych okręgu radomskiego Polskiego Związku Łowieckiego odbyło się w Piastowie, gdzie mieści się siedziba Zarządu Okręgowego i jednocześnie strzelnica myśliwska. Punktualnie o godz. 11 na plac przed budynkiem wmaszerowały poczty sztandarowe ZO PZŁ oraz poczty ponad 20 kół łowieckich, w tym poczet Koła Łowieckiego „Proch” w Pionkach, jak też poczet radomskiego Bractwa Kurkowego.

 

Obchody rozpoczęto uroczystą mszą polową celebrowaną przez kilku kapelanów z piękną i mądrą homilią skierowaną nie tylko do myśliwych. W części oficjalnej wręczono szereg odznaczeń łowieckich. Najwyższe odznaczenie złoty żeton „Złom” otrzymał Sławomir Michalewski z KŁ „Rosomak” w Radomiu.

 

 

W trakcie imprezy uhonorowano także dwóch mieszkańców Pionek, Zbigniew  Jamróz otrzymał srebrny Medal Zasługi Łowieckiej a Henryk Warchoł odznakę za 50 lat członkostwa w PZŁ. W części już mniej oficjalnej była uroczystość pasowania młodych adeptów na myśliwych, występy artystyczne, prezentacje sokolnicze czy pokaz sztuki wabienia jeleni na rykowisku. Kilka kół łowieckich prezentowało swoje dokonania kulinarne z dziczyzny. Była zupa gulaszowa, bigos, pieczony dzik i inne smakołyki.

 

 

Piknik to również wystawy podczas, których zaprezentowano psy myśliwskie, ptaki drapieżne używane w sokolnictwie oraz kolekcję obrazów o tematyce przyrodniczej i łowieckiej autorstwa artysty malarza Jerzego Kaczmarka z Garbatki.

 

- Na pikniku miło spędziło czas kilkuset myśliwych z rodzinami oraz osób nie związanych z łowiectwem. Ozdobą „Hubertusa” była dość liczna delegacja umundurowanych „Dian”, polujących kobiet. Impreza pokazała, iż można również pokazać łowiectwo nie od tej krwawej strony, ale jako historyczny rodowód, spuściznę naszych przodków i ogrom tradycji i kultury polskiej. Być może spotkamy się za rok.  – mówi Jerzy Kustrzepa


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Myślistwo w dzisiejszych czasach to barbarzyństwo i znęcanie się nad zwierzętami. Dla snobów bez krzty empatii . NIE PODAJĘ RĘKI MYŚLIWYM !!!! " Diana "- co to za kobieta , która zabija dla przyjemności zabijania , bo nie z głodu . Obrzydliwość !
Dodane obrazki:
04-10-2019, 13:07:56
+ 208
- 43
odpowiedz
VIP
Normalny facet nie musi się dowartościowywać zabijając , niszcząc piękno . To gnojki bez j.j ! Łowiectwo powinno być zakazane . Człowiek o zdrowej psychice , nigdy nie będzie okrutny .
Dodane obrazki:
04-10-2019, 18:41:02
+ 195
- 43
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook